Theatervoorstelling De Omzieners
Wat doe je als je rijke vader sterft en zijn overvloedige erfenis doet toekomen aan een zwerver? Dat is het thema van het theaterstuk De Omzieners. Een project van de Joseph Wresinski Cultuurstichting. Deze stichting zet zich, via de Vierde wereldbeweging, in voor de allerarmsten in de wereld.
De Omzieners wordt gebracht door theatermakers en ervaringsdeskundigen in armoede. Mensen in armoede maken theater omdat er veel over hen wordt gezegd en geschreven door mensen die niet in armoede leven. Bijvoorbeeld dat armoede je eigen schuld is. Of dat je hoort bij de 'zwakkeren'. Maar ben je zwak als je in armoede leeft? Of moet je juist heel stevig in je schoenen staan?
De Omzieners is geïnspireerd op de levenservaring van mensen in armoede in Nederland. En zo op de kwetsbaarheid die armoede met zich meebrengt. Want dat is wat armoede doet. Het maakt jou en je gezin kwetsbaar. Op eigenlijk elk levensterrein: arbeidsparticipatie, gezondheid, scholing , huisvesting, etc.
Met de Omzieners brengen ervaringsdeskundigen die kwetsbaarheid op een indringende manier en met een gezonde dosis humor voor het voetlicht.
Een mooie manier om de Caritaszondag of de zondag mee af te sluiten.
Waar: Moeder van de Verlosserkerk
Adres: prof. Eijkmanlaan 48, Haarlem
Wanneer: 18 november
Hoe laat: 20.00 uur (Ontvangst vanaf 19.30 uur)
Kosten: Gratis (vrije gift na afloop)
Reserveren: U kunt zich aanmelden via omzieners@gmail.com. Dan bent u van een plaats verzekerd.
Komende agenda items
12
Oecumenische ontmoetingsdag: Kerk tussen wal en schip.
Verlopen agenda items
04
Oecumenische ontmoetingsdag: Duurzaamheid: De nieuwe tweedeling.
13
Op verhalen komen over Duurzaamheid
08
Het licht en donker van corona. Hoe gaan kerken verder na corona?
30
Oecumenische ontmoetingsdag: Crises, wat heeft God ermee te maken?
11
Voorstelling 'The Bright Side of Life'
27
Voorstelling 'The Bright Side of Life'
11
Oecumenische ontmoetingsdag: Kijken over muren heen.
28
Halleluja Amsterdam!
09
Feestweek van de Oecumene. Alkmaar.
26
Werkconferentie 'Geloven in mensen' te Ede
18
Theatervoorstelling De Omzieners
21
Oecumenische studiedag Armoede in Noord-Holland: Goed voorbeeld doet goed volgen.
21
Oecumenische studiedag Armoede in Noord-Holland gaat niet door.
27
Oecumenische viering in de Grote Sint Laurenskerk te Alkmaar
21
Viering 50 jaar Raad van Kerken Nederland
20